ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

İlçemiz
Haberler

Haber-Memur


Sulakyurt’un çehresini değiştireceğiz..

Sulakyurt’un çehresini değiştireceğiz..

Tarih 19 Haziran 2014, 15:58 Editör

Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, en kısa süre içerisinde Sulakyurt’u İç Anadolu’nun cenneti haline getireceklerini dile getirdi.

Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, en kısa süre içerisinde Sulakyurt’u İç Anadolu’nun cenneti haline getireceklerini dile getirdi.

SULAKYURT9

KARA YOLLARINI BEKLİYORUZ

Göreve geldiği günden bugüne kadar Sulakyurt’ta bir çok başarılı çalışmalara imza atan Bildik, ilçe halkı tarafından büyük takdir topluyor. Sulakyurt’ta yapacağı çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Bildik, ivedikli olarak Karayolları’nın Sulakyurt yollarını yapması gerektiğini belirterek, “Yollarımız çok bozuk. Tozdan ve yolların bozukluğundan ilçe halkımız şikayetçi. Bunun için Karayolları’mızın en kısa sürede burayı yapmasını istiyoruz”

SULAKYURT1

SİYASETİ BİR KENARA BIRAKTIK

Başkan İsmail Bildik, siyaseti bir kenara bıraktıklarını belirterek, “Biz bize oy veren vermeyen herkesin Belediye Başkanı olduk. Şimdi Sulakyurt’ta hizmet etme zamanı. Ben çalmadık kapı bırakmıyorum. Sulakyurt için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. İlçemde 10 yıldır yapılmayan ve şuanda çok ciddi sıkıntılarımızın olduğu tespitlerimiz var. Alt yapımızın yüzde 80’i tamamlandı, yüzde 20’si tamamlanmadı. 600 bin TL’lik bir kaynağa ihtiyacımız var. İller Bankasına ödenek için müracaat ettik, haber bekliyoruz.

ALT YAPI BİTMEDEN ÜST YAPIYI YAPAMIYORUZ

Alt yapının tamamlanmasının ardından ivedi bir şekilde üst yapı işlerine başlayacaklarını söyleyen Başkan Bildik, “Alt yapının eksiklikleri olduğundan dolayı çoğu yerde üst yapıyı yapamıyorum. Bu bizim için çok ciddi bir sıkıntı. Bizim Sulakyurt Barajımız yapılıyor. Kırıkkale civarında en büyük bir baraj olacak. Çankırı ovası bile bizim burada sulanacak. Cok ciddi bir yatırım yapılıyor. 50 trilyon liralık bir yatırım.

SULAKYURT7

BARAJ YAPILMADAN ARITMA TESİSİNİ KURMALIYIZ

Sulakyurt Barajı’nın tamamlanmasının ardından sosyal ve eğitim tesisleri oluşturacaklarını dile getiren Bildik, “Hedefimiz Sulakyurt’u İç Anadolu’nun cenneti haline getireceğiz. Bundan önce arıtma tesisimizi kurmamız gerekiyor. Arıtma tesisini kurmadığım takdirde Sulakyurt Barajı Sulakyurt’ta zulüm edecek. En az 2 trilyon liralık bir arıtma tesisi kurmamız gerekiyor. Encümenden karar çıkardık ve yerimizi gösterdik. Zemin etüdü çalışması yapılıyor”

SULAKYURT3

BORÇSUZ BELEDİYE DEĞİLİZ

Sulakyurt’un borçsuz Belediye olarak anıldığını ifade eden Bildik, “Sulakyurt borçlu bir belediyedir. Sulakyurt Belediyesinin esnafa ve dışarıya bir kuruş borcu yok. Bizim borcumuz İller Bankasına.İller bankası payımızın yüde 40 ı otomatik kesinti halinde, yüzde 40 ı da  personel gideri bize hizmet için yüzde 20 kalıyor, yüzde 20 de yakıt ve elektiriğe gidiyor. Sadece iller bankası aracılığı ile Yaklaşık 5-6 trilyon borcumuz var, gene yaklaşık olarak Vergi borcumuz 1,5 trilyon, sigorta borcu 1,5 trilyondur. Toplam 3 trilyon borcumuz var. Daha önce yapılandırılmış ama ödenmemiş borçlar var. Giden başkanımız 1.8 trilyon kredi kullandı ve onun parasını ben ödüyorum” geçmiş döneme ait çok ciddi sıkıntılar var, mahkeme dosyaları mevcut, alacaklı personel, sendika v.b. dosyalar mevcut.

5 BİN KAPASİTELİ ODUN EKMEK FIRINI

Belediye Başkanlığına geldiği 2 aylık süre zarfında 15 bin m2 parke taşı döşediklerini dile getiren Bildik, “İller Bankası dışında çok fazla bir gelir kaynağımız yok. Su’dan gelirimiz var. Özel Halk Minibüslerimiz var. 5 bin kapasiteli odun ekmek fırını yaptık. Ramazan Ayından önce hizmete girecek. Önceki ekmeğimizin içi hamur oluyordu, dışı pişiyordu. İlçemize en güzel şekilde hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemizin çok ciddi sıkıntılarından birisi pastane idi. Aynı şekilde şu anki fırınımız pastanenin ihtiyacını da karşılayacak.

SULAKYURT6

SOSYAL TESİS YAKINDA HİZMETTE

Sulakyurt’ta 15 yataklı Sosyal Tesisin en kısa sürede hayata geçeceğini söyleyen Bildik, “Dış montolamayı ve iç dekarasyonu yaptırdık. Güneş enerjisi ve iç kısmın malzemelerini temin edeceğiz. Burada Sulakyurt’un Sosyal Tesisi veya oteline cevap verecek. İlçemizin en büyük sıkıntılarından birisi lavabolardı. İvedilikle bunu giderdik. Çarşı içerisine lavabolar yaptırdık. Geçen haftada bunu hizmete açtık. Havuzun etrafını ise açık hava düğün salonu olarak yapıyoruz. Kırıkkale’den gelip Sulakyurt’ta düğün bile yapacaklar”

SULAKYURT’TA GÜLLER AÇTI

Kocaeli’nden 2 bin m2 hazır çim getirdiğini belirten Bildik, “Bu çimlerimizi ilçemizin belli yerlerine döşedik. Çarşı merkezine havuzlar getirdik, güller ekiyoruz. Bu güller devamlı olarak kullanılacak. Sulakyurt girişinden meydana kadar ışıklandırmalar yaptık. Belediye binamızın üzerindeki düğün salonumuzu hayata geçirdik. Düğün Salonumuza sandalye ve masalar alarak faal hale getirdik. Bu düğün salonumuzu ayrım yapmadan herkese vereceğiz” dedi.

Bu haber 3742 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

Bisiklet yolu için imzalar atıldı

Bisiklet yolu için imzalar atıldı Sulakyurt Belediyesi ile Spor Toto Başkanlığı arasında bisiklet ve yürüyüş yolu protokolü imzalandı.

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı Tüm yurtta olduğu gibi Sulakyurt ilçemizde de 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri dolayısıyla tören düzenlendi.

Belediye Başkanı

E-BelediyeGALERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi