ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

İlçemiz
Haberler

Haber-Memur


İlçemizde Hizmetlere Başladık

İlçemizde Hizmetlere Başladık

Tarih 01 Mayıs 2014, 23:48 Editör

İlçemizde Hizmetlere Başladık

Belediye Başkanımız İsmail Bildik, belediye hizmetlerini daha da hızlandırdıklarını belirterek, acil ihtiyaçların giderilmesi konusuna ağırlık verdiklerini söyledi.

Bildik, belediye çalışmalarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İlçemizdeki sorunları kısa sürede tamamlamak amacıyla vatandaşlarımızın hak ettiği en güzel hizmetleri yerine getirme planlarımızı kısa, orta ve uzun vadeli olarak planlamış durumdayız. Vatandaşlarımızın özellikle de gençlerimizin internet ihtiyacını karşılamak amacıyla belediye binası çevresi ile çarşı merkezinde kablosuz internet kullanım imkanı sağladık. Acil yapılması gereken işlerden biri de, ilçenin fosseptikleri dere yatağından baraja akıyordu. Bu kirliliği önlemek adına ilçede bir arıtma tesisi kurmamız gerektiği kararı alarak gerekli çalışmalarımızın ardından yer tahsisini yaptık. Alt yapı çalışmalarında daha önceden yüzde 20’lik kısmı kalmıştı. Bu konuda da çalışmalarımızı hızlandırdık.” 

İlçede bulunan yol yapım ve kaldırım çalışmalarının da devam ettiğini belirten Başkan Bildik, “İlçemizde ana arterlerde yol yapım çalışmaları kapsamında kaldırımlara, yollara parke taşı döşemesi başlatılarak 15-20 bin metrekare alanı önümüzdeki 5 aylık sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Cumhuriyet Parkı’nın çevre düzenlemesi, mesire alanlarına barbeküler, kamelyalar ile Cumhuriyet Parkı içindeki eski konaklama tesisinin de bakım onarımı yapılarak en az 15-20 yataklı konaklama ve otel hizmeti verebilecek bir tesis haline getireceğiz” dedi. 

Başkan Bildik, geçmiş dönemde vatandaşlardan tahsil edilmemiş olan 250 bin lira miktarındaki borçların da önümüzdeki günlerde tebligatları yapılarak tahsil cihetine gidileceğini ve bu sayede elde edilen kaynakla vatandaşlara yeni hizmet alanları oluşturulacağını sözlerine ekledi.Bu haber 2463 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Hizmetlerimiz

Kamelyalar parklarımızı güzelleştiriyor

Kamelyalar parklarımızı güzelleştiriyor Sulakyurt Belediyesi olarak her yeni bir güne çalışmalarımızla ve hizmetlerimizle başlıyoruz.

İlçemizde su hattı yenileme çalışmaları

İlçemizde su hattı yenileme çalışmaları Sulakyurt Belediyesi olarak ilçemizde su hattı yenileme çalışmaları devam etmektedir.

Belediye Başkanı

E-BelediyeGALERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi